Kategorie

Fein Multimaster
Dmuchawa spalinowa STIHL BG 86 D

STI-42410111702
Producent: STIHL
Dostępność:
ZAPYTAJ O OFERTĘ: kontakt@moje-narzedzia.pl
szt.
Cena netto: 935,81 zł 1 151,05 zł

Dmuchawa STIHL BG 86 D - Mocna dmuchawa z katalizatorem (D)

Mocna dmuchawa z bardzo mocnym strumieniem powietrza do oczyszczania dużych powierzchni z liści, skoszonej trawy i śniegu. Wyposażona w katalizator (D) i komfortowy system antywibracyjny.


Dane techniczne:

Moc 0,7 kW/1,0 KM
Pojemność skokowa 27,2 cm³
Maks. prędkość powietrza 69 m/s
Maks. wydajność turbiny 810 m³/h
Ciężar 1) 4,5 kg
Poziom ciśnienia akustycznego 90,0 dB(A)
Poziom mocy akustycznej 103,0 dB(A)
Wartość drgań 2) 1,7 m/s²

1) z dyszą wydmuchową

2) Niepewn. pomiar. wg Dyr. 2006/42/EG = 2 m/s²

 

Wyposażenie standardowe:


2-MIX:

Podczas procesu przepłukiwania warstwa powietrza nie zawierająca paliwa zostaje umieszczona pomiędzy wydalanymi spalinami a świeżą porcją mieszanki w skrzyni korbowej silnika. Ta powietrzna poduszka redukuje straty paliwa występujące w związku z procesem przepłukiwania cylindra – chroniąc tym samym zdrowie operatora i środowisko naturalne.

Blokada dźwigni gazu z przyciskiem stop:

Dźwignię gazu można zablokować w dowolnej pozycji pomiędzy biegiem jałowym a pełnym gazem. Odblokowanie następuje poprzez naciśnięcie przycisku stop za pomocą kciuka. Urządzenie jest automatycznie ponownie gotowe do pracy.

System antywibracyjny:

System antywibracyjny redukuje przenoszenie wibracji do minimum i zapewnia duży komfort nawet w przypadku długotrwałej pracy.

ElastoStart:

Ciśnienie sprężania powoduje podczas uruchamiania silników 2-suwowych powstawanie odbić obciążających mięśnie i stawy operatora. W systemie ElastoStart specjalny element amortyzujący umieszczony w uchwycie rozrusznika rozciąga się odpowiednio do działającej siły i umożliwia płynne uruchomienie urządzenia bez szarpnięć.

Katalizator (D):

Emisja szkodliwych substancji przez urządzenia mechaniczne - znana również jako smuga spalin silników dwusuwowych - może powodować u użytkownika podrażnienia oczu i śluzówki, jest też szkodliwa dla środowiska. Katalizator (D) po raz pierwszy zaprojektowany przez firmę STIHL i ustanawiający światowe standardy, redukuje zawartość węglowodorów w spalinach o aż do 60%.

Obsługa jednoręczna, miękki uchwyt:

Ergonomiczna konstrukcja miękkiego uchwytu. Umożliwia łatwą i komfortową obsługę urządzeń - dłoń przez cały czas spoczywa na uchwycie. Dźwignię gazu można zablokować w dowolnej pozycji pomiędzy biegiem jałowym i pełnym gazem. Stanowi to duże udogodnienie szczególnie w przypadku długotrwałych zastosowań.

Ręczna pompa paliwowa:

Ręczna pompa paliwowa doprowadza paliwo do gaźnika po naciśnięciu przycisku. Dzięki temu zredukowano liczbę pociągnięć linki rozrusznika potrzebną do uruchomienia urządzenia po dłuższym przestoju.